VII GMINNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNO – SPORTOWY KLAS II SP
„ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO”

 

18

 

„Żyjmy zdrowo na sportowo” – pod takim hasłem 12 lutego 2020r. odbył się  VII Gminny Turniej Profilaktyczno – Sportowy dla uczniów klas II zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.

W turnieju uczestniczyło łącznie 55 uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Damnicy, Damnie i Zagórzycy. Sześciu uczniów z klasy VI SP w Zagórzycy służyło swoją pomocą organizatorom spotkania. Celem zmagań drugoklasistów było propagowanie zdrowego stylu życia, ukazanie walorów aktywności ruchowej oraz integracja dzieci
z różnych placówek oświatowych Gminy Damnica.

Zaproszonych gości serdecznie powitał dyrektor szkoły – p. Robert Nowak. Po przemówieniu dyrektora wszyscy dzielni uczestnicy zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty oraz okrzyki o tematyce zdrowotnej. W części sportowej spotkania drugoklasiści, podzieleni na cztery drużyny, musieli poradzić sobie z konkurencjami, które wymagały od nich przede wszystkim niebywałej sprawności, szybkości i koncentracji. W części profilaktycznej zadaniem każdej drużyny było wybranie poprawnej odpowiedzi do pytań quizu, rozwiązanie krzyżówki o tematyce prozdrowotnej i ułożenie puzzli z hasłami o zdrowym życiu. Sportowym i profilaktycznym zmaganiom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, które uzewnętrzniały zaangażowanie, pasję i niekłamaną radość zawodników.

Turniej przygotowany i przeprowadzony został przez p. Renatę Kostrubiec- wychowawczynię klasy II Szkoły Podstawowej w Zagórzycy. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwali także opiekunowie przybyłych grup uczniowskich. Swoją pomocą służył także nauczyciel wychowania fizycznego i religii - p. Zbigniew Pawłowski.

Na zakończenie turnieju wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zdrowy poczęstunek, którego fundatorem był p. Adam Wiatrowski, właściciel PPHU DAF z Nakli.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzycy wraz z wychowawczynią kl.II jako organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom klas drugich : p. Joannie Wojtaś z SP w Damnie oraz p. Bożenie Suśniak i p. Katarzynie Styk z SP w Damnicy za przygotowanie uczniów do turnieju oraz p. Katarzynie Wojciechowskiej – pielęgniarce szkolnej z Ośrodka Zdrowia w Damnicy - za opiekę medyczną. Wszystkim uczestnikom życzymy, by zdrowy styl życia oraz aktywność ruchowa zawsze były dla nich priorytetem.

Renata Kostrubiec

 

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information