„Sadzimy 1000 drzew na minutę”

image008


W dniu 26 kwietnia 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, do której przystąpiliśmy dzięki Nadleśnictwu Damnica. Głównym celem akcji było promowanie wiedzy w zakresie zasad hodowli lasu, metod jego sztucznego odnowienia oraz ochrony przeciwpożarowej i zasad zachowania się w nim, a także kształtowanie właściwego stosunku do lasu jako dobra narodowego oraz integracja uczestników akcji poprzez współpracę, edukację i wymianę doświadczeń.


Uczniowie wraz z opiekunami, a przy pomocy i wsparciu licznie zebranych w tym dniu leśników, często po raz pierwszy mieli okazję posadzić własnoręcznie, na przygotowanym terenie, sadzonki dębu i sosny. Wykazali się  przy tym umiejętnością współpracy i ogromnym zaangażowaniem w tworzeniu nowego fragmentu lasu.


Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Damnica za zaproszenie nas do udziału w akcji, pomoc w sadzeniu drzewek, opiekę i cenne wskazówki oraz smaczny poczęstunek przy wspólnym ognisku.

Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information