Ogólnopolska akcja #sprzątaMY

 image007

W piątek, 20 września w Nadleśnictwie Damnica odbyła się akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę –  #sprzątaMY.  Wydarzenie to zbiegło się z ogólnopolskim Dniem Sprzątania Świata i wzięły w nim udział wszystkie nadleśnictwa w Polsce.

Uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, wraz z opiekunami, przyłączyli się do akcji i pokonując dwie trasy, porządkowali pobliskie leśne tereny. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać – worki zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Niestety świadczy to niekorzystnie o ludziach, którzy w lasach pozostawiają śmieci, często też wywożą tu domowe odpady i zostawiając je – zapominają o sprawie. Apelujemy więc do wszystkich osób korzystających  z dobrodziejstw lasu, aby swoje odpady zabierały ze sobą. Las jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy musimy o niego dbać.
Po sprzątaniu na uczestników czekała niespodzianka - pieczenie kiełbasek przy ognisku, w pobliżu leśnego wigwamu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Damnica: p. Annie Krysiak za koordynowanie i przydział zadań, p. Damianowi Gonciarzowi za przygotowanie ogniska i poczęstunku.

#dziękujeMY
Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information