OGRÓDEK ZIOŁOWY

01 ogrodek

 

W ramach projektu gimnazjalnego nasze uczennice – Kornelia, Ania i Patrycja, postanowiły wykorzystać niezagospodarowany klomb przy wejściu do szkoły, tworząc w nim ogródek ziołowy.


Część materiałów udało nam się pozyskać dzięki uprzejmości pracowników Marketu Budowlanego Castorama w Słupsku. Otrzymaną ziemią ogrodową i torfem wypełniłyśmy wnętrze pojemnika. Uczennice przygotowując miejsce dla sadzonek zasadziły m.in. miętę, oregano, lawendę, rozmaryn, kolendrę, szałwię, tymianek, szczypior, melisę, pelargonię, pietruszkę. Z wyhodowanych wcześniej przez siebie nasion powstały również sadzonki bazylii, grochu, kopru i ogórka, które również znalazły swoje miejsce. Nowo posadzone rośliny obsypane korą, mającą za zadanie utrzymanie wilgoci, cieszą oko naszych uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców.

 

03 ogrodek


Przyjemnym zadaniem okazało się również przygotowanie drewnianych tabliczek z nazwami zasadzonych ziół, które powstawały podczas lekcji biologii, przy dużym wsparciu całej klasy III gimnazjum.


Ogródek ziołowy przy naszej szkole spełnia nie tylko rolę dekoracyjną. Proces jego tworzenia oraz opieka nad nim, ma na celu ukazanie wszystkim uczniom warunków uprawy, wzrostu i pielęgnacji ziół oraz poznanie wymagań poszczególnych gatunków. Dzieci mają możliwość wzbogacenia wiedzy na temat wzrostu i zastosowania roślin zielnych poprzez stworzenie im warunków do podejmowania obserwacji, odkrywania i wykorzystywania zmysłów w procesach poznawczych.


Już w pierwszych dniach przy ogródku, podczas przerw, zbierali się uczniowie i z ciekawością podziwiali uprawę, chłonęli zapachy i dyskretnie smakowali nasze zioła.

02 ogrodek

Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information