WIZYTA W NADLEŚNICTWIE

image009

Gdzie najlepiej wybrać się z okazji Święta Drzewa? Oczywiście do instytucji, która z drzewami ma do czynienia na co dzień!

19 października br., uczniowie klas V i VI mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach z edukacji leśnej w salce edukacyjnej, która znajduje się w nowej siedzibie Nadleśnictwa Damnica. W tajniki pracy leśników wprowadziła nas p. Anna Krysiak.

Drzewa naszych lasów odsłoniły przed nami niektóre tajemnice, np. dlaczego jesienią liście zmieniają barwy lub czyim przysmakiem są ich owoce i nasiona. Uczyliśmy się rozpoznawać popularne gatunki po ich charakterystycznych cechach – kształcie liści, owocach, pokroju drzewa czy strukturze kory.

Miłym przerywnikiem okazała się rywalizacja klas w układaniu „leśnych” puzzli.

Uczniowie usłyszeli też najświeższe nowinki z okolicznych lasów, związane m.in. z wizytą żubra – wędrowniczka w naszym Nadleśnictwie czy też watahą wilków, która sieje postrach wśród okolicznych mieszkańców. Oglądając czaszkę tego groźnego drapieżnika, mogliśmy wypytać o jego zwyczaje i realne zagrożenie dla ludzi. Pani Ania zwróciła nam uwagę, że największe zagrożenie podczas wizyty w lesie nie jest związane z wilkami, tylko z małymi pajęczakami – kleszczami, które przenoszą groźne dla człowieka choroby.

Bardzo dziękujemy p. Annie Krysiak za ciekawe zajęcia i upominki, które otrzymali nasi uczniowie.
Agnieszka Michalczyk

 

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information