Sprzątamy Świat

image006

21 września, zastępy uczniów z naszej szkoły, pod opieką swoich nauczycieli, wyruszyły aby czynnie przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2018.
Tegoroczne ogólnopolskie Sprzątanie, któremu przewodzi Fundacja Nasza Ziemia, odbywało się pod hasłem: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”
My, przyłączając się do akcji, podjęliśmy się kilku wyzwań:

Wyzwanie NIEBIESKIE - „Akcja – segregacja!” - kampania informacyjna dla lokalnej społeczności.
Uczniowie z klas I – III SP przygotowali (w domu wraz ze swoimi rodzicami lub w szkole pod opieką swoich wychowawców) plakaty i transparenty z hasłami nawołującymi do dbałości o środowisko i segregowania odpadów w naszych gospodarstwach domowych. Finalnym punktem był przemarsz przez Zagórzycę. Kolorowy korowód zwracał na siebie uwagę mieszkańców, przy okazji zachęcając do rozważnego gospodarowania odpadami.
Wyzwanie 2 – ZIELONE – „Zbieramy - sprzątamy - nie śmiecimy”.

Uczniowie klas IV – VIII SP i III G, podzieleni na dwie grupy, wyruszyli na rajd pieszy, którego celem był monitoring stanu czystości środowiska wzdłuż leśnych dróg.
Młodsi z dużym zaangażowaniem zapełniali worki a starsi uczniowie, zachęceni akcją z portalu społecznościowego „#zabierz5zlasu” zbierali 5 napotkanych odpadów i następnie typowali kolejne osoby do udziału. Zwieńczeniem leśnych porządków było ognisko w wigwamie z pieczonymi kiełbaskami i .. piankami. Oczywiście nie zapomnieliśmy po sobie posprzątać.

Dodatkowo w naszej szkole ogłosiliśmy zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych i baterii. Czas trwania akcji – do maja 2019r. Przyłącz się do nas!
A. Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information