Lokalne obchody Dni Przyjaciół Lasu w Zagórzycy

 

image004

 

Dnia 24 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Zagórzycy odbyła się uroczystość szkolna z okazji lokalnych obchodów Dni Przyjaciół Lasu – ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez TPL, nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.


Na uroczystość szkolną przybyli zaproszeni goście, których życie i praca nieustannie związane są z lasami: z-ca Nadleśniczego Damnica – p. Paweł Szydłowski, leśniczy Leśnictwa Karżniczka – p. Krzysztof Kowalko oraz Specjalista ds. Ochrony Lasu – p. Anna Krysiak. Miło nam było również gościć zespół uczniów ze SP w Domaradzu z opiekunem – p. Jolantą Babiak.

Po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły – p. Roberta Nowaka, wręczeniu dyplomów Przyjaciół Lasu i symbolicznych upominków zaproszonym gościom, nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas V i VI naszej szkoły i uczniów ze szkoły w Domaradzu. Prezentowane scenki miały uświadomić odbiorcom jak ważne jest dbanie o czystość lasu, ukazywały jego znaczenie dla ludzi, wskazywały istotę ochrony przeciwpożarowej oraz zmuszały do refleksji nad trudem pracy leśników.
Przyciągającym uwagę akcentem spotkania był Recyklingowy Las. Wszystkie drzewa w nim zgromadzone zostały wcześniej wykonane z surowców wtórnych i naturalnych materiałów, przez uczniów szkoły podstawowej, podczas zajęć z wychowawcami.

Na zakończenie części oficjalnej  podsumowaliśmy udział naszych uczniów w konkursach towarzyszących akcji, organizowanych przez TPL.
W konkursie plastycznym pt. „Bajkowy Las” dla dzieci z oddziału przedszkolnego najwięcej głosów otrzymała praca Amelii Tylka, natomiast w konkursie rysunkowym dla dzieci z klas I – III SP pt. „Drzewa naszych lasów” na wyróżnienie zasłużyła praca Olgierda Gańskiego z klasy I SP w Zagórzycy. Obie prace wzięły udział w ogólnopolskiej wystawie w siedzibie TPL w Warszawie. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie – łącznie 22 osoby - otrzymały dyplomy i upominki z rąk przedstawiciela Nadleśnictwa – p. Anny Krysiak.

Również uczniowie klas IV – VI SP mogli wykazać się plastycznie, biorąc udział w konkursie organizowanym przez naszą szkołę i Nadleśnictwo Damnica – „Ogień – wróg lasu”. Spośród 26 prac jury wyróżniło plakaty przygotowane przez: Anię Straszak z kl. V, Filipa Kozickiego z kl. IV, Celinę Krzemińską z kl. V, Maćka Ożóg z kl. V, Agnieszkę Malinowską z kl. V ze SP w Zagórzycy oraz Natalię Demedziak z kl. V SP w Domaradzu.  

Mniej oficjalną częścią spotkania był udział 6-osobowych zespołów uczniowskich z klasy V i VI SP w Zagórzycy i klasy V SP w Domaradzu w quizie o tematyce leśnej. Uczniowie odpowiadali na przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa pytania związane z mieszkańcami polskich lasów, ochroną przyrody, gwarą myśliwską. Prym wiedli uczniowie z Domaradza, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Szkolny koordynator akcji:
Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information