Las i jego mieszkańcy lekcja przyrody w Nadleśnictwie Damnica

 image005
 
 
Kolejne zajęcia dla uczniów klas V – VI SP, z cyklu „Przyjaciele lasu” odbyły się w salce edukacyjnej Nadleśnictwa Damnica, w dniu 3 marca 2015r. Przeprowadziła je pani Anna Krysiak – Specjalista ds. Ochrony Lasu i Przyrody.

Zajęcia miały na celu poszerzenie wiadomości na temat roślin i zwierząt występujących w środowisku leśnym oraz przybliżenie informacji o znaczeniu lasów i ich wykorzystywaniu przez ludzi.

Spotkanie rozpoczęło się zmaganiami w układaniu wielkich leśnych puzzli, które wygrała grupa chłopców.

Podczas zajęć, dzięki ciekawym eksponatom, dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po ich pokroju, liściach, owocach i szyszkach.

Uczniowie odświeżyli swoje wiadomości nt. zwierząt najczęściej spotykanych w naszych lasach. Uczyli się odróżniać sarny od jeleni, z zaciekawieniem słuchali opowieści o borsuku, wiewiórce i wilku. Plansze dydaktyczne pozwoliły im na porównanie budowy zewnętrznej  i miejsca występowania omawianych zwierząt. Dowiedzieliśmy się również czym rożni się poroże od rogów i poznaliśmy kilka słów z gwary myśliwskiej.
Ciekawym doznaniem było odgadywanie nazw zwierząt po ich odgłosach, dzięki wykorzystaniu interaktywnej planszy. Niewprawne uszy słyszały dzięcioła zamiast wiewiórki czy krowę zamiast jelenia.
 
Pani Ania podkreślała, że odwiedzając lasy, jesteśmy tam tylko gośćmi i powinniśmy się właściwie zachowywać. Ze względu na aktualną porę roku, zaznaczała jak ludzka bezmyślność może spowodować straty w uprawach leśnych i pozbawić życia wielu istot, na skutek wypalania łąk czy zaprószenia ognia w lesie.
 
Dziękujemy Nadleśnictwu Damnica za przyjęcie naszej grupy i drobne upominki, a pani Ani Krysiak za przeprowadzenie bardzo pouczających i ciekawych zajęć.
 
Agnieszka Michalczyk
Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information