Mikołajkowy wyjazd do Gdyni

image001

5 grudnia 2014 roku, uczniowie klasy I i II gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami, wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Gdyni. Odwiedziliśmy Skwer Kościuszki, uśpiony o tej porze roku, gdzie podziwialiśmy słynny polski niszczyciel ORP Błyskawica i przepiękny trzymasztowy żaglowiec – Dar Pomorza. Dla wielu z nas wielkim wyzwaniem było wspięcie się na taras widokowy usytuowany na samym szczycie Kamiennej Góry. Niestety grudniowa, poranna Gdynia powitała nas zamglonym morzem i ledwo dostrzegalnym wśród chmur najwyższym kompleksem wieżowców – Sea Towers. Spacerując Nadmorskim Bulwarem dotarliśmy do Muzeum Marynarki Wojennej z wieloma historycznymi eksponatami baterii artylerii nadbrzeżnej, wszelkiego rodzaju działami przeciwlotniczymi oraz wieloma niezmiernie cennymi eksponatami związanymi z siłami zbrojnymi Marynarki Wojennej. Po wystawach oprowadzał nas przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o historii obrony polskiego wybrzeża a także o tym z czego składało się żołnierskie umundurowanie i oporządzenie. Do wszystkich eksponatów można było  podjeść, oglądać, dotykać a nawet w  niektórych przypadkach – ku uciesze wielu uczniów - usiąść w armacie czy siedzisku artylerzysty.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment. Jest to interaktywna wystawa, łącząca naukę i zabawę z atrakcyjną formą spędzania czasu. Trzygodzinne zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Wykonywane przez nich, na poszczególnych stanowiskach, zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Uczniowie samodzielnie zdobywali wiedzę, korzystając z licznych interaktywnych stanowisk. Wystawy dawały możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych.
 
Nasz mikołajkowy wyjazd spełnił założone cele, gdyż nie tylko pozwolił młodzieży zdobywać wiedzę w trakcie zabawy, przyczynił się do integracji grupy, współpracy i ekspresji twórczej podczas wykonywania zdań  ale  uświadomił też uczestnikom ich predyspozycje psychofizyczne. Ujawnił również umiejętności funkcjonowania w grupie i współpracy w zespole.
 
Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information