III miejsce w konkursie ekologicznym „Podaj wodzie pomocną dłoń”.
 
pwpd2014
 
W dniu 23 października czteroosobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła  udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej - Wodociągi Słupsk. W zmaganiach  uczestniczyło 9 zespołów ze szkół gimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III – Kamila Michalska, Oliwia Deik, Kamila Straszak i Wojciech Torhan.

Uczestnicy musieli wykazać się w czterech konkurencjach, za które były przyznawane punkty.
 
pwpd2014-4

Nasz zespół wykonał pracę plastyczną „Droga Ekologa” pod kierunkiem p. Jolanty Dasgupta, przygotował scenkę o tematyce ekologicznej do scenariusza napisanego przez p. Marię Zielińską. Podczas pisania pracy badawczej prześledziliśmy drogę jaką pokonują nasze domowe odpady aż znów staną się przydatnym przedmiotem.
 
pwpd2014-2
 
Śledziliśmy dzikie wysypiska śmieci w naszej okolicy, byliśmy na spotkaniu dotyczącym spalania odpadów, przeprowadzaliśmy ankiety i wywiady, odwiedziliśmy składowisko odpadów. Jednak największą przyjemność sprawiło nam nagrywanie filmików, które wykorzystaliśmy w naszym przedstawieniu. W dniu finału czekała nas ostatnia konkurencja – musieliśmy wykazać się wiedzą na temat gospodarki wodno – ściekowej i ochrony środowiska podczas quizu składającego się z 50 pytań.
 
pwpd2014-3

Nasza wielotygodniowa praca nie poszła na marne – jako zespół zajęliśmy III miejsce w ogólnej klasyfikacji. Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego, poszerzyliśmy swoją wiedzę i zdobyliśmy dodatkowe umiejętności, nie tylko te dotyczące ekologii ale również współdziałania i pracy zespołowej.

Uwieńczeniem naszej pracy były nagrody w postaci tabletów dla każdego uczestnika i nowy mikroskop dla naszej szkoły.
 
pwpd2014-5

Opiekun zespołu
Agnieszka Michalczyk
Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information