11 maja – Dzień Bez Śmiecenia

 

odpady0

 

 

Daj odpadom drugą szansę! – to hasło ósmej edycji kampanii organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku S.A., której celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.
Hasło  tegorocznej kampanii zachęca do segregacji odpadów, aby mogły trafić do recyklingu. Aby dać odpadom szanse na dalsze życie – wystarczy je prawidłowo segregować. Pamiętajmy, że każdy jest odpowiedzialny za odpady, które wytworzył.

W Zespole Szkół w Zagórzycy:

SEGREGUJEMY ŚMIECI
Nasi uczniowie również mają okazję segregować odpady. Dzięki uprzejmości firmy Plast Team Poland ze Słupska nasza szkoła została wyposażona w 6 kolorowych pojemników z przeznaczeniem na papier, plastik i szkło. Dzieci samodzielnie wykonały oznaczenia na kosze i dbają o to, aby wszystkie odpady trafiały we właściwe miejsce.

odpady1

 

ZBIERAMY BATERIE
Nasza szkoła bierze również udział w ogólnopolskiej akcji REMONDI - „Zbieraj z klasą”, podczas której zbierając baterie otrzymujemy punkty, które następnie wymieniamy na nagrody.
Dlaczego tak ważne jest zbieranie baterii? Kwasy obecne w ogniwach są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Z tego powodu nie wolno wyrzucać baterii do zwykłych śmieci. Oddając zużyte baterie do szkoły nie musimy martwić się tym, że zaśmiecają nasze mieszkanie. Dodatkowo mamy pewność, że zostaną bezpiecznie przetworzone przez specjalizujące się w tym przedsiębiorstwo i dzięki temu nie zanieczyścimy środowiska.

 odpady2

BAWIMY SIĘ …
Z okazji Dnia Bez Śmiecenia uczniowie szkoły podstawowej wykonywali wraz ze swoimi rodzicami Owady z Odzysku, które zostały wystawione jako przykład na domowe wykorzystanie pojemników, które zwykle trafiają do kosza.

Z okazji Dnia Bez Śmiecenia uczniowie szkoły podstawowej wykonywali wraz ze swoimi rodzicami Owady z Odzysku, które zostały wystawione jako przykład na domowe wykorzystanie pojemników, które zwykle trafiają do kosza.

!!! Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, przekazane naszej szkole przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku. !!!

 

odpady3

Opiekun koła ekologicznego
Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information