DZIEŃ  ZIEMI  2013

dzien ziemi 2013

 

Dnia 29 kwietnia 2013 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.
Przygotowując się do obchodów tego międzynarodowego święta, uczniowie klas I – III SP, wzięli udział w zajęciach proekologicznych, przeprowadzonych przez wychowawców w klasach. Punktem kulminacyjnym był happening, na który dzieci przygotowały transparenty i hasła związane z ochroną przyrody. Zielony pochód przeszedł ulicami Zagórzycy, namawiając mieszkańców do segregowania odpadów, oszczędzania energii oraz wody i dbania o czystość w swoim otoczeniu.

Dzieci miały również okazję udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Smoki z odzysku”. Ich zadaniem było wykonanie smoka z domowych odpadów. Wszystkie prace wzięły udział w szkolnej wystawie „U nas SMOKI a nie SMOGI, lecą w górę pod obłoki”.

Dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami a na szczególne wyróżnienie zasłużyły 4 smoki, wykonane przez:
Macieja Ożóg, klasa III SP
Kubę Golana, klasa I SP
Oliwię Rahoza, klasa 0
Weronikę Kostrubiec z klasy V SP

Uwieńczeniem imprezy było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV, pod opieką p. Agnieszki Trusiak, pt. „O Jasiu Śmiecialskim” i krótka inscenizacja „Sznurek Jurka” w wykonaniu uczniów klasy V SP.
Najbardziej jednak zapadną w pamięci stroje z odpadów, wykonane przez uczniów klas IV – VI SP i I – III gimnazjum. Nasi szkolni koledzy nie tylko wykazali się niezwykłą pomysłowością, zaprezentowali ubiory w wersji damskiej i męskiej oraz przygotowali zabawny opis strojów.

Nie można zapomnieć o chodnikowym rysunku naszej planety, wykonanym za pomocą farb akrylowych. Grupa uczniów od klasy III SP do III gimnazjum, pod czujnym okiem p. J. Dasgupta, świetnie bawiła się projektując pracę i mieszając farby. Rysunek uprzyjemni nam wiosenne przerwy śródlekcyjne i będzie przypominał, jak ważna jest dla nas nasza planeta.

Opiekun Koła Ekologicznego
Agnieszka Michalczyk

 

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information