WSPÓLNY PROJEKT PARTNERSKICH SZKÓŁ
„Measuring Rainfall and Temperature”

image005 

W pierwszym tygodniu lutego (3–7.02.2014r), uczniowie klas IV – VI mieli możliwość udziału we wspólnym projekcie partnerskich szkół z Anglii, Holandii, Sycylii, Niemiec i Belgii, koordynowanym przez szkołę walijską. Zadanie polegało na dokonaniu i zapisaniu pomiarów temperatury powietrza i ilości opadów w ciągu jednego tygodnia. Dzięki przesłanym drogą elektroniczną wynikom mogliśmy prześledzić jak kształtowała się pogoda w różnych miejscach Europy, w tym samym czasie. Udział w projekcie pozwolił naszym uczniom na utrwalenie wiadomości o składnikach pogody oraz na wykorzystanie deszczomierza i termometru w praktyce, podczas wykonywania pomiarów.

Nasi uczniowie odwiedzili również posterunek meteorologiczny w Karżniczce, po którym oprowadził nas kierownik działu badawczo – doświadczalnego SDOO, p. Jarosław Kapiszka. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali informacji na temat dokonywania i celowości pomiarów składników pogody. Mieli również możliwość samodzielnego odczytu danych i obejrzenia z bliska oraz poznania zasad działania profesjonalnych przyrządów meteorologicznych.
Mroźny, aczkolwiek słoneczny tydzień lutego był dla nas doskonałą lekcją przyrody w terenie, ciekawych badań i obserwacji pogody.

Aby zapoznać się z wynikami naszych wspólnych obserwacji kliknij ten link otwórz dokument .pdf.

Opiekun szkolnego koła Ekomaniacy
Agnieszka Michalczyk

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników SDOO w Karzniczce – p. J. Kapiszce i p. Cz. Michalskiej, za pomoc w realizacji projektu i udostępnienie danych.

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information