„ŻYWIOŁY LASU” – strategiczna gra planszowa
 
image003
 
 
W dniu 16 maja nasi uczniowie wzięli udział w rejonowych rozgrywkach strategicznej gry planszowej „Żywioły Lasu”.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Nadleśnictwa Damnica. Wzięło w nim udział 10 drużyn 4-osobowych, w tym nasze trzy: Wataha, Orły (z klasy VI) i Ekomaniacy (z klasy VIII).

Rozgrywki odbywają się w 50 nadleśnictwach na terenie całego kraju, do finału przechodzi 8 zespołów z najwyższą liczbą punktów.

Wydarzenie ma na celu promocję działania Lasów Państwowych, związane z adaptacją zbiorowisk leśnych i leśnictwa do zmian klimatu.

Lasy to nasze wspólne dobro. Zmiany klimatyczne i niestabilne żywioły stanowią dla nich ogromne zagrożenie. Na niektóre z nich, jak np. gwałtowne wichury, opady, czy susze nie mamy wpływu. Możemy jednak nauczyć się je przewidywać i starać się im zapobiegać. W adaptacji lasów do zmian klimatu niezwykle istotne jest to, w jaki sposób będziemy gospodarować wodą i jak ochronimy lasy przed pożarami.
Uczniowie, poprzez zespołowe działanie starali się podejmować właściwe kroki mając do dyspozycji planszę i losowo wybrane karty z zadaniami do wykonania, związanymi z gospodarowaniem lasem i radzeniem sobie ze skutkami żywiołu.

Spotkanie w Nadleśnictwie Damnica, jak i wcześniejsze przygotowania do rozgrywek, dostarczyły wielu wrażeń, zintegrowały zespoły do wspólnego działania, a co najważniejsze – zwróciły uwagę na zagrożenia z jakimi borykają się leśnicy na skutek zmian klimatycznych i nieprzewidywalnych żywiołów.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa – Nadleśniczemu p. Beacie Topolińskiej i p. Annie Krysiak za umożliwienie udziału w rozgrywkach i przesympatyczną atmosferę podczas drużynowych zmagań.
 
Agnieszka Michalczyk

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information