MIKROSKOP I LUPA

 

mikroskop3

 

Na zajęciach koła ekologicznego można zbadać życie w kropli wody. Przekonali się o tym uczniowie z klasy IV i V . Dzieci na wcześniejszych zajęciach zakładały hodowlę pantofelków. Wykorzystały do tego celu wodę ze stawu, rzeki, siano, zbutwiałe liście.

Własnoręczne przygotowanie preparatu mikroskopowego mogło okazać się niezłym wyzwaniem, np. gdy splątana kolonia glonu – skrętnicy, nie chciała się rozplątać.

Okazało się, że pozornie czysta kropla wody zawiera całą masę pierwotniaków, które ogrzane ciepłem żarówki z mikroskopu, poruszały się we wszystkie strony. Entuzjazm udzielał się wszystkim i co rusz ktoś odkrywał coś nowego i dzielił się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Kolejne zajęcia z tego cyklu pozwoliły na podglądanie świata owadów za pomocą lupy i mikroskopu. Już wiemy jak wygląda noga muchy, skrzydło motyla i aparat gębowy komara.
 
Agnieszka Michalczyk
 

Friday the 4th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information