Artykuły

 

Ogólnopolski program „Śniadanie daje moc”

 

sniadanie daje moc

 

Zagórzyca, dnia 2014-10-15

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III Szkoły Podstawowej w Zagórzycy po raz drugi przystąpili do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”, którego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Program „Śniadanie Daje Moc” jest jednym z działań w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych poczynań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Dnia 7 listopada 2014r., w Dniu Zdrowego Śniadania, wspólnie zorganizujemy zdrowe i smaczne śniadanie. Dzieciaki będą miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Wednesday the 3rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information