Warsztaty fotografii otworkowej w CEiK Damnica (7-8 października 2016r).

IMG 3921

Czy wiesz czym jest przesłona, migawka lub ogniskowa? Czy wiesz do czego mogą się przydać informacje o czasie ekspozycji, światłoczułości papieru lub kącie obiektywu? Czy potrafisz prawidłowo zaplanować wykonanie dobrego zdjęcia stosując zasady kompozycji? Czy wiesz wreszcie, że można wykonać zdjęcia samodzielnie wykonanym aparatem?

Tego wszystkiego nauczyliśmy się podczas warsztatów fotografii otworkowej, które odbyły się w ramach projektu "Fotozmiany", w którym uczestniczy pięcioro uczniów naszego gimnazjum. Warsztaty prowadzone były przez Michała Zielińskiego i Paulinę Wojnik.

Podczas dwóch dni uczyliśmy się podstawowych zasad fotografowania obiektów w klasycznych technikach fotografii analogowej, również z wykorzystaniem aparatów wykonanych przez nas własnoręcznie z pudeł po butach i puszek po kawie. Poznaliśmy zasady działania camera obscura oraz mogliśmy obserwować proces wywoływania zdjęć w ciemni fotograficznej.

Efekty naszej pracy będzie można podziwiać podczas wystawy fotograficznej kończącej projekt "Fotozmiany".

Więcej o projekcie można się dowiedzieć na jego stronie http://ceik.damnica.org/projekty/fotozmiany/ oraz na profilu facebookowym

Lista uczniów uczestniczących w projekcie:

Paweł Krenciszek
Wiktoria Dembowska
Dominika Rompska
Zuzanna Łaga
Kornelia Wasilewska
 
Opiekun szkolny: Bartosz Wiśniewski

Tuesday the 26th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information