comenius kreatywne napis ozdobny

 

 

 

 

 

frse

Projekt Kreatywne Myślenie Uniesie Cię Ponad Ziemię jest realizowany w ramach programu Uczenie Się Przez Całe Życie i finansowany ze środków Unii Europejskiej. Intytucją zajmującą się bezpośrednio polskimi szkołami zaangażowanymi w ten program jest Fundacja Systemu Rozwoju Edukacji.

Głównym celem projektu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych (wiek od 3 do 12 lat) różnego rodzaju strategii rozwiązywania problemów.  Poprzez podejmowanie różnorodnych działań i próby samodzielnego mierzenia się z różnego rodzaju wyzwaniami uczniowie (wspomagani przez nauczycieli, rodziców i społeczność lokalną) będą realizować owe strategie w szkole i życiu codziennym. Jakkolwiek uczniowie wykorzystają wiedzę zdobywaną na różnych przedmiotach nauczania, to główną dziedziną ich działań w ramach tego projektu będą sztuki plastyczne.

W projekt zaangażowanych jest 6 szkół europejskich (Włochy, Anglia, Holandia, Niemcy, Belgia i Polska). W całej Europie, w związku z obecną sytuacją ekonomiczną, organizacje wspierające młodych artystów zmuszone są do redukcji wydatków - w tym  tych - przeznaczonych również na cele edukacyjne. W tym kontekście projekt jest szansą na zrekompensowanie tych braków tym bardziej, że nadaje działaniom wymiar europejski. Kreatywność w edukacji zajmuje szczególne miejsce - warunkuje rozwinięcie strategii przetrwania w dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie. Poprzez nasze działania nie mamy zamiaru kształcić przyszłych artystów, ale  jesteśmy przekonani, że wyobraźnia i nieszablonowe myślenie pomogą uczniom w dostosowaniu się do zmiennych warunków.


Wszystkie podejmowane działania zakładają akcję i reakcję każdego z partnerów. Wymagają też współdziałania w grupie w celu rozwiązywania problemów. Działania grupowe zakładają udział wszystkich uczniów - równiez tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Produkty - takie jak pocztówki w stylu pop-art, wideoklipy, prezentacje PowerPoint, książka dotykowa, komiks wymagają znajomości technologii informacyjnych (nkamer, komputerów, tabletów, rejestratorów audio).

Partnerzy projektu

kreatwne partnerzy

 

Planowane działania w roku szkolnym 2013/2014

Lot  I

kreat-balon


Balon na ciepłe powietrze  (wrzesień, październik 2013)

Uczniowie każdej ze szkół przygotowują prace plastyczne – kolorowe balony, w których zamieszczają informacje o sobie, swojej szkole, regionie, państwie.
W koszu dołączonym do każdego z balonów znaleźć można gry dydaktyczne na temat własnego państwa i regionu przygotowane przez uczniów.

 

Lot  II

kreat-golab


Gołąb pocztowy   (grudzień 213)

Każda klasa prezentuje prace plastyczne na temat państw uczestniczących w projekcie. Prace są fotografowane i publikowane jako plakaty w stylu pop-art.

 

Lot  III

kreat-samolot


Samolot (marzec 2013)

Uczniowie kręcą teledysk – film krótkometrażowy na temat miejscowości, w której żyją.

 

Lot  IV

kreat-latawiec

Latawiec (maj 2013)

Każda szkoła przygotowuje paczkę dydaktyczną z informacjami na temat działalności lokalnego artysty-malarza.

 

Działania dodatkowe.
- warsztaty artystyczne i kiermasz świąteczny
- telekonferencje skype z uczniami szkół partnerskich
- wielka niebieska księga „Latawcowe przygody”
- konkurs na wykonanie latawca

Adresy internetowe szkół partnerskich

 

Comenius - wydarzenia

„Sadzimy 1000 drzew na minutę”

„Sadzimy 1000 drzew na minutę” W dniu 26 kwietnia 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, do której przystąpiliśmy dzięki Nadleśnictwu Damnica. Głównym celem akcji było promowanie wi

Czytaj »
Wizyta w belgijskiej szkole

Wieńcząca projekt wizyta w belgijskiej szkole   W pierwszych dniach maja br. trwała w GVBS Sint-Lodewijkscollege Immaculata w belgijskiej Brugii ostatnia robocza wizyta projektu Socrates Comenius „ Kreatywne myślenie uniesie Cię p

Czytaj »
Wizyta robocza projektu Comenius - San Cataldo - Sycylia - 14 - 19 marca 2015r.

Wizyta robocza projektu Comenius - San Cataldo - Sycylia - 14 - 19 marca 2015r.       W dniach 14 - 19 marca 2015r. dwoje uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Zagórzycy wraz z dwojgiem nauczycieli - Agnieszką Trusi

Czytaj »
Latawce - Witkacy

Latawcowa lekcja o Witkacym   Podczas zajęć kółka artystycznego uczniowie przygotowali latawce z reprodukcjami dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. To kolejne działanie podjęte w ramach realizacji projektu. Uczniowie klas IV-VI

Czytaj »
Wizyta robocza projektu Coemnius - Walia - 27.09 - 02.10 - 2014r.

Gościnne progi szkoły w Walii W ramach realizacji tegorocznych zadań projektu Socrates Comenius „Twórcze myślenie uniesie Cię ponad Ziemię” odbyła się zaplanowana wizyta w szkole w Walii. W dniach 27 .09. – 02.10 201

Czytaj »
Film "Nasze miejsce na Ziemi"

Film "Nasze miejsce na Ziemi" W ramach kolejnego etapu realizacji projektu Kreatywne Myślenie Uniesie Cię Ponad Ziemię uczniowie szkoły podstawowej w Zagórzycy zajmowali się produkcją filmu. Zadanie polegało na przygotowaniu krótkiego kl

Czytaj »
Wizyta gości zagranicznych programu "Uczenie się przez całe życie"

Wizyta gości zagranicznych programu Uczenie się przez całe życie     W Zespole Szkół w Zagórzycy , w dniach 28 V – 3V 2014 r. , gościli partnerzy projektu Socrates – Comenius , którzy wspólnie z nami realizują projekt

Czytaj »
Tradycyjny strój kaszubski

Tradycyjny strój kaszubski Na początku II semestru roku szkolnego uczniowie, w ramach zajęć z języka kaszubskiego, brali  udział w różnych zajęciach dotyczących twórczości ludowej, np. stroju kaszubskiego. Dzieci dowiedziały się

Czytaj »
Latawcowe przygody

Latawcowe przygody       Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali polską część opowieści Latawcowe przygody, która jest jednym z produktów projektu Kreatywne Myślenie Uniesie Cię Ponad Ziemię. W wersji ostatecznej ksi

Czytaj »
Wizyta robocza w Zwolle (Holandia).

Wizyta robocza w Zwolle (Holandia) 16-20 lutego 2014     W dniach 16 - 20 lutego 2014r. dwoje uczniów i dwoje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zagórzycy uczestniczyło w wizycie roboczej programu "Uczenie sie przez całe życie" w

Czytaj »
Mały POP-arter

 Mały POP-arter Jednym z zaplanowanych działań projektu Kreatywne Myślenie Uniesie Cię Ponad Ziemię było przygotowanie prac plastycznych na temat kultury krajów partnerskich. Zadanie polegało na przygotowaniu prac utzymanych w styli

Czytaj »
Przygoda z meteorologią

WSPÓLNY PROJEKT PARTNERSKICH SZKÓŁ„Measuring Rainfall and Temperature”   W pierwszym tygodniu lutego (3–7.02.2014r), uczniowie klas IV – VI mieli możliwość udziału we wspólnym projekcie partnerskich szkół z Anglii, Holandii,

Czytaj »
Świąteczne telekonferencje.

Telekonferencje Skype z uczniami ze szkół partnerskich.   W dniach 17 i 18 grudnia uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniach telekonferencyjnych z uczniami i nauczycielami szkół

Czytaj »
Przedświąteczny kiermasz dobroczynny.

Przedświąteczny kiermasz dobroczynny.       W niedzielę 15-go grudnia 2013r. w godzinach 10:00 – 12:00 w Zespole Szkół w Zagórzycy odbył się przedświąteczny kiermasz dobroczynny. Jak co roku podczas kiermaszu uczniowi

Czytaj »
Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej - Comenius.

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej - Comenius.       Projekt Comenius, w którym uczniowie naszej szkoły współpracują ze swoimi rówieśnikami z Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii nabiera dynamiki. W dniu

Czytaj »

Wednesday the 3rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information