„Umiem pływać”2020 -  program powszechnej nauki pływania

 

5


Od połowy września do końca listopada 2020 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej SP w Zagórzycy uczestniczyli w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Sportu oraz Samorząd Gminy Damnica. Głównym celem projektu było nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania wadom postawy i korygowanie ich oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.


Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, z tygodnia na tydzień coraz bardziej rozwijali swoje umiejętności pływackie. Niektórzy z nich pokonali własne lęki i oswoili się z wodą. Zajęcia były atrakcyjne dla dzieci, znacznie wpłynęły na poprawę ich kondycji fizycznej. Prowadzone były na pływalni SOSiR przez doświadczoną  instruktorkę p. Winonę Borycką, która zadbała o to, by nauka pływania była dla dzieci nie tylko bezpieczna i efektywna, ale także przyjemna i sprawiała dużo radości. 25 listopada odbyły się ostatnie zajęcia, podczas których piętnastoosobowa grupa uczniów otrzymała dyplomy potwierdzające uczestnictwo w programie.

Renata Kostrubiec- wychowawca klasy III

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 3rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information