Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

image010

Dnia 2 września 2019r. w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Rozpoczęcie poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Zagórzycy, podczas której ksiądz Marcin Baska poświęcił pierwszoklasistom plecaki. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej w szkole, gdzie o godz. 9:00 zadzwonił po raz pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Wszystkich zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli po wakacjach przywitał dyrektor szkoły, pan Robert Nowak. W swoim przemówieniu życzył uczniom, aby szkoła stała się miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym, zachęcał aby pamiętać, iż bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo.

Dyrektor Szkoły w swojej przemowie przypomniał wszystkim zebranym, że 1 września minęła 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.  Po czym pamięć o poległych w czasie kampanii wrześniowej została uczczona minutą ciszy.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów oraz samych radosnych chwil w szkole.

Opiekun SU
Katarzyna Kołkowska

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information