oczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

image024

 

Dnia 19 czerwca 2019r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Robert Nowak, który podsumował rok szkolny. Najważniejsze słowa skierował do absolwentów. Mówił, żeby pamiętali o swojej szkole oraz o tym,  że także  dzięki niej stali się dojrzałymi, młodymi ludźmi. Życzył im powodzenia w kolejnym etapie ich życia, wymagającego od nich odpowiedzialności i konsekwencji w podejmowaniu decyzji. Również społeczność uczniowska pożegnała absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej. Tego dnia przestały istnieć w Polsce szkoły gimnazjalne po wprowadzeniu reformy oświaty.


Uroczystość szkolną zaszczycili swoją obecnością: zastępca Wójta Gminy Damnica – pan Grzegorz Kiczmachowski, dyrektor CEiK w Damnicy – pan Grzegorz Gurłacz, radni gminy Damnica: pani Agnieszka Szarłot-Dietrich,  pan Marcin Jarzmicki,  pan Tadeusz Bubniak,  pan Łukasz Malinowski, pan Patryk Pałucki, oraz sołtysi wsi: Zagórzyca – pani Ewa Gejgał, Wielogłowy – pani Katarzyna Tylka,  Mianowice – pani Karolina Sobierańska, proboszcz parafii św. Józefa w Zagórzycy - ks. Marcin Baska oraz przedstawiciele Rady Rodziców – pani Ewa Gejgał, pani Marlena Gańska, pani Joanna Rompska.


Zaproszeni goście skierowali do uczniów miłe słowa, życząc im odpoczynku i nabrania sił na kolejny rok szkolny.
Bardzo ważną chwilą w życiu absolwentów, którzy opuścili mury naszej szkoły, by kontynuować swoją edukację  w następnym etapie kształcenia, było przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom oraz złożenie przez nich uroczystego ślubowania
Podczas tego święta szkolnego zostały nagrodzone i wyszczególnione  osiągnięcia uczniów, którzy przez cały rok efektywnie zdobywali wiedzę i umiejętności, co zaowocowało bardzo wysoką średnią ocen. W kolejce po świadectwa z wyróżnieniem ustawili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Podziękowania otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów.


Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w klasie ósmej szkoły podstawowej oraz w klasie trzeciej gimnazjum otrzymali nagrodę Wójta Gminy Damnica - pana Andrzeja Kordylasa: Filip Kozicki i Kornelia Wasilewska. Za szczególne osiągnięcia w sporcie został nagrodzony nagrodą Wójta Remigiusz Runowski. Nagrody te wręczył zastępca wójta.


Radny – pan Marcin Jarzmicki wręczył nagrody dla uczniów, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach:

Katarzyna Pawłowska – finalistka X Konkursu Biblijnego Wydziału Teologicznego w Toruniu;

Zuzanna Matysek – laureatka XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Sacrum w literaturze polskiej”;

Marcelina Gańska - laureatka XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Sacrum w literaturze polskiej”;

Zuzanna Szerszenowicz – laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Czas szkoły, czas dojrzewania”;

Maksymiliana Puchała – zwycięzca w  IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Ogólnomuzycznej "Epokami przez muzykę".

Radni - pan Tadusz Bubniak i pan Łukasz Malinowski wręczyli nagrodę dla Katarzyny Pawłowskiej za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole.


Dyrektor Szkoły – pan Robert Nowak wręczył stypendia uczniom, którzy uzyskali na świadectwie  średnią co najmniej 5,00  oraz wzorowe zachowanie: Agata Krzysztofowicz, Maja Rostkowska, ZuzannaMatysek, Agata Szerszenwoicz, Katarzyna Pawłowska, Natasza Formela, Olgierd Gański, Filip Rompski, Małgorzata Krzysztofowicz, Zuzanna Szerszenowicz, Kornelia Wasilewska, Anna Straszak, Maciej Ożóg, Agnieszka Malinowksa, Celina Krzemińska.


Nie zapomniano również o rodzicach, bez których pomocy wiele akcji przeprowadzonych w szkole i klasie nie udałoby się. Serdeczne podziękowania najaktywniejszym i najbardziej zaangażowanym rodzicom wręczył dyrektor szkoły Robert Nowak.

Opiekun SU
Katarzyna Kołkowska

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information