Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

 

 IMG 20190618 111039


18 czerwca 2019r. uczniowie klas młodszych oraz uczniowie z klasy czwartej i piątej ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy wyjechali do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Interaktywne stanowiska dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy a jednocześnie umożliwiły zdobycie wiedzy z różnych dziedzin nauki. Dzieci mogły poznać w sposób interaktywny funkcjonowanie ludzkiego organizmu, spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody (np. na własnej skórze doświadczyły trzęsienia ziemi).

Dużym wyzwaniem było stanowisko Refleks, które okazało się sprawdzianem sprawności i szybkości reakcji, połączonym ze zdrową rywalizacją. Największym zainteresowaniem cieszyła się galeria HYDROŚWIAT.

Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, uczniowie poznali działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieli szansę stworzyć ogromny wir wodny. Świetna zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy dostarczyła naszym uczniom wiele radości i zadowolenia.

Renata Kostrubiec

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information