Dzień Pamięci Ofiar Katynia


W piątek 26 kwietnia 2019 r. zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum zaprezentowali wysłuchany w przejmującej ciszy program artystyczny, przypominający tragiczne wydarzenia sprzed 79 lat. Zabrzmiały w nim w sposób szczególny wiersze, przekazy historyczne oraz nuty pieśni i piosenek żołnierskich i patriotycznych, wyśpiewane pięknie przez solistki z klas IV i VII – Majkę Rostkowską i Zuzannę Matysek oraz Dominikę Jankowską, wspomagane przez szkolny chór. Przywołana też została sylwetka podpułkownika Józefa Łęgowskiego, którego Dąb Pamięci – z inicjatywy całej szkolnej społeczności - został w ubiegłym roku posadzony przy zagórzyckim kościele.


W przemówieniu podczas uroczystości pan dyrektor Robert Nowak przypomniał prawie dwudziestoletnią tradycję obchodów tego święta w naszej szkole oraz nawiązał do tragicznych wydarzeń z 2010 roku- katastrofy smoleńskiej. Zaprosił także wszystkich uczniów do I Biegu Katyńskiego im. półkownika Józefa Łęgowskiego.


Bieg w trzech kategoriach wiekowych, chłopców i dziewcząt odbył się na boisku szkolnym. Przy dopingu zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców medale zdobyli:


Klasy 1-3 SP    
Dziewczęta
I miejsce – Aleksandra Drelich
II miejsce – Marcelina Gańska
III miejsce – Wiktoria Rompska    

Chłopcy
I miejsce – Hubert Gański
II miejsce – Szymon Jaskólski
III miejsce – Michał Bender

Klasy 4-6 SP    
Dziewczęta
I miejsce – Emilia Drelich
II miejsce – Daria Iżykowicz
III – Zuzanna Szerszenowicz
IV – Małgorzata Krzysztofowicz    

Chłopcy
I miejsce – Olgierd Gański
II miejsce – Igor Witczak
III miejsce – Maciej Witczak
IV miejsce – Jakub Runowski

Klasy 7-8 SP    
Dziewczęta
I miejsce – Julia Selonke    

Chłopcy
I miejsce – Oliwer Remus
II miejsce – Filip Kozicki
III miejsce Dawid Kanka

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci Ofiar Katynia byli: Jolanta Dasgupta, Agnieszka Trusiak, Bartosz Wiśniewski, Zbigniew Pawłowski.

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information