Wiwat maj!

maj2019 1


W przeddzień majowych świąt - Święta Pracy, Dnia Flagi Narodowej oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja – odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Przygotowała go klasa VIII wraz z wychowawczynią  - p. Katarzyną Kołkowską. Przypomniana została tradycja obchodzenia międzynarodowego święta klasy robotniczej , wierszem i  fragmentem zapisu ustawy z 20 lutego 2004 roku zaakcentowano wagę   Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w szczególności poświęcono wiele podniosłych chwil  niezwykłej jak na oświeceniowe czasy Konstytucji 3 Maja.
 
Wszyscy uczniowie szkoły przybyli na apel odświętnie ubrani i wyposażeni w kotyliony, flagi , biało-czerwone wstążki. Pan dyrektor- Robert Nowak- podkreślił  w swoich słowach skierowanych do zebranych istotę poczucia wspólnoty narodowej, wskazał na dumę z przynależności do narodu i odwagę manifestowania patriotyzmu przy okazji majowych rocznic.

maj2019 2

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information