Spotkanie ze strażakami

strazak

 

Dnia 7 grudnia nasza szkoła gościła strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.


Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili przybyli goście. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru.

Nasi goście zapoznali uczniów z zagrożeniami dotyczącymi ogrzewania w sezonie zimowym. Zademonstrowali jak działa i do czego służy czujnik dymu. Rozmawiali również o bezpieczeństwie zabaw zimowych na akwenach wodnych i miejscach niestrzeżonych. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają dużej odwagi.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu. Bardzo dobrze znały numery alarmowe i wiedziały jak i kiedy ich używać. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie otrzymaliśmy duży strażacki kalendarz i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy strażakom za miłe spotkanie.

J.Szczepaniak

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information