Wielcy Polacy - galeria portretów

portrety

W ramach różnych przedsięwzięć, mających na celu uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, od czerwca 2018 roku trwały w bibliotece szkolnej zajęcia czytelniczo – plastyczne, mające na celu poznanie osobowości i życiorysów wybitnych Polaków, zarówno tych współtworzących niepodległość kraju w XX wieku, jak i tych zasłużonych w różnych dziedzinach na przestrzeni dziejów.

W działaniach tych udział wzięli uczniowie z klas IV- VIII i III gimnazjum. Powstało z górą sto prac plastycznych, stąd ich wystawa nosi tytuł „Sto portretów wybitnych Polaków na stulecie”. Oprawione i opisane rysunki, wykonane z pieczołowitością i wiernie oddające rysy twarzy i sylwetek, zostały wyeksponowane w przedsionku szkoły w ostatnim tygodniu przed uroczystymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy IV, którzy już jako trzecioklasiści zapoczątkowali tę wystawę: Agatka Krzysztofowicz, Amelia Tylka, Daria Iżykowicz i Adaś Nowaczyk. Spośród uczniów klas starszych wyróżnić należy szczególnie Wiktorię Krygier z klasy VIII oraz Julię Selonke z klasy VII, które swoje prace wykonywały jako dodatkową pracę domową.

Sześć z tych portretów zostało wykorzystanych do zgaduj – zgaduli podczas uroczystego apelu. Po zakończeniu wystawy wykonany zostanie z nich pamiątkowy album. Być może przetrwa w ten sposób do kolejnej ważnej  rocznicy odzyskania  niepodległości.

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information