Prezentacja czytelniczych umiejętności


W piątek 19 października 2018 roku odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, Konkurs Głośnego Czytania dla uczniów klas I-III. Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik miał przygotować nieprzekraczające 2 minut wystąpienie, podczas którego przeczyta fragment ulubionej swojej książki.

Zadanie, oczywiście, najtrudniejsze było dla pierwszoklasistów, ale poradzili sobie oni z tym zadaniem dobrze.

Schowek01

 

Pośród czytanych tekstów były wiersze, baśnie i krótkie opowiadania. Komisja, którą stanowili nauczyciele klas młodszych, oceniała płynność czytania, interpretację głosową, obecność innych środków wyrazu np.: wykorzystanie dialogów oraz bezbłędność. Poziom prezentowanych tekstów był dość wyrównany, ale udało się wyłonić najlepszych.
 

Oto laureaci konkursu:

I miejsce:
kl. I – Bartek Szerszenowicz
kl.II - Alicja Puchała
kl. III – Marcelina Gańska
 
II miejsce:
kl.I - Michał Bender
kl.II: - Lena Szyca
kl.III: - Wiktoria Myszkowska
 
III miejsce:
kl.I – Gabryś Gejgał
kl.II – Martynka Jaskólska
kl.III – Martynka Wuttka
 
wyróżnienie: Maja Selonke – kl.II
 
Schowek02


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Były nimi książki oraz pluszowe Słodziaki, które szkoła otrzymała od sieci sklepów „Biedronka” w ramach akcji propagowania głośnego czytania wśród dzieci i rodziców.

Szczególnie miła była obecność na konkursie dorosłych, dopingujących swoje pociechy.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information