Coroczny Festyn Sportowo – Rekreacyjny przy Szkole Podstawowej w Zagórzycy
09.06.2018r.

20180609 094104

Podobnie, jak w poprzednich latach, w Szkole Podstawowej w Zagórzycy 9 czerwca 2018r. odbył się Festyn Sportowo – Rekreacyjny. Przy pięknej, słonecznej pogodzie w rodzinnej atmosferze korzystaliśmy z atrakcyjnej oferty, jaką przygotowali nauczyciele pod kierunkiem Pani pedagog- Iwony Kuklińskiej oraz przewodniczącego Uczniowskiego Klubu Sportowego - Pana Zbigniewa Pawłowskiego przy wsparciu przyjaciół szkoły. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności w indywidualnych biegach przełajowych i biegach sztafetowych. Wraz z licznie przybyłymi Rodzicami i nauczycielami rywalizowali w skokach przez linę i na torze przeszkód. Na uczestników czekały słodkości, zaś na zwycięzców dyplomy i prawdziwe medale, wręczane przez dyrektora szkoły- Pana Roberta Nowaka.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt, w którym uzdolnieni artystycznie uczniowie klas starszych malowali twarze młodszym dzieciom.

Pod okiem pedagoga szkolnego i nauczycieli klas młodszych tworzone były prace plastyczne, których tematem przewodnim było hasło: „Ruch to zdrowie”.

Absolutnym hitem, jak zazwyczaj, okazała się okolicznościowa wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Damnicy. Przybyli oni z pokazem, na którym zaprezentowana została praca strażaka i przykłady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dzieci dowiedziały się także, jak powinna wyglądać ochrona przeciwpożarowa i starały się zapamiętać numer alarmowy do Straży Pożarnej. Strażacy zademonstrowali możliwości gaśnicze samochodu pożarowego. Finałowa atrakcja, którą była wielka kąpiel w pianie i ściana wody, sprawiła uczniom dużym i małym najwięcej frajdy w ten niezwykle upalny dzień.

Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla wszystkich uczestników festynu. Dzięki Radzie Rodziców spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami, zaś Pani Ewa Gejgał i Pan Marcin Jarzmicki- radny gminy Damnica- ufundowali pyszne lody.

Przy okazji festynu miało swój finał przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i organizatorem był sołtys wsi Zagórzyca – Pan Tadeusz Bubniak. Na jednej ze ścian okazałego budynku gospodarczego Zagórzycy powstawał zaprojektowany przez uczniów pod kierunkiem Pana Bartosza Wiśniewskiego mural, przedstawiający tradycyjny wizerunek polskiej wsi. W przedsięwzięcie to zaangażowani byli uczniowie klas V-VI SP i II-III gimnazjum, którzy tego dnia przeobrazili się w prawdziwych artystów wielkiego formatu. Mieszkańcy wsi zadbali o słodki poczęstunek dla nich i nie szczędzili słów uznania. Wszyscy młodzi artyści oraz ich opiekunowie zostali nagrodzeni przez pana sołtysa podczas uroczystego zakończenia festynu.

Impreza, wpisana na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych, to niezwykle ciekawy i dobrze postrzegany sposób na spędzenie wolnego czasu w zaprzyjaźnionym gronie uczniów, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół naszej placówki.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 25th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information