Dzień Babci i Dziadka    

12

23 stycznia 2018r. mieliśmy przyjemność powitać w progach Szkoły Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy  czcigodnych  gości - kochane Babcie i drogich Dziadków.  Jak co roku, tak i w tym również, babcie i dziadkowie bardzo licznie przybyli do swoich wnuków. Było ich ponad 70 osób oraz wielu rodziców naszych wychowanków.  Dziękujemy im za to.


Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły - pan Robert Nowak, który miło i serdecznie przywitał zacnych gości i złożył im najserdeczniejsze życzenia : zdrowia, szczęścia, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, tak jak w dniu dzisiejszym. Życzył także przyjemnego odbioru "sztuki" dziecięcej.


Program artystyczny uroczystości był przebogaty. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role - pięknie recytowali wiersze, radośnie śpiewali okolicznościowe piosenki.  Włożyli dużo starań , aby jak najlepiej zaprezentować się również w formie tanecznej. Przedszkolaki zatańczyły wesołą polkę dla babci i dziadka, uczennice klasy pierwszej i trzeciej wykonały piękny taniec śnieżynek , uczniowie klasy drugiej wcielili się w postacie babć do tańca  "Babunie" , a najstarsi - uczniowie klasy czwartej  - zaprezentowali taniec nowoczesny. Wspaniała publiczność podziwiała występy i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Dzieci do występu starannie przygotowały i pieczę nad całością uroczystości miały panie wychowawczynie : Renata Kostrubiec ( oddział przedszkolny ), Mirosława Słowik - Kozoń ( kl. I ), Joanna Szczepaniak ( kl. II ) i Anna Kaliszewska ( kl. III ).


Na koniec części artystycznej wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi laurkami z życzeniami, serduszkami i upominkami. Następnie dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego tańca, który przyniósł wszystkim dużo radości. Po wspólnym tańcu Babcie, Dziadkowie oraz wnuczęta zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci narysowały piękne kwiaty i gorące serduszka dla swoich gości.

Mamy nadzieję , że wnuczęta umiliły zacnym gościom pobyt w naszej szkole, dostarczając miłych wrażeń, wielu wzruszeń i powodów do dumy.  W ten szczególny sposób chciały bowiem okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.  
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, którzy wygospodarowali trochę wolnego czasu i  z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu imprezy.

Renata Kostrubiec

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 25th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information