Zdążyć z pomocą na święta...

P1000516

 

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zagórzycy odbył się doroczny przedświąteczny kiermasz charytatywny. Wielu uczniów wraz z całymi rodzinami oraz spora grupa mieszkańców najbliższej okolicy po porannej niedzielnej mszy w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa przemaszerowało do szkoły. Tam to, na sali gimnastycznej, czekały już wszystkie atrakcje, przygotowane przez  grono zaangażowanych w życie szkoły uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

W imieniu całej społeczności szkolnej o godzinie 10.00  pan dyrektor Robert Nowak powitał serdecznie licznie zebrane grono sympatyków szkoły i zaprosił do czynnego uczestnictwa zarówno w kiermaszu, jak i towarzyszących mu występach uczniowskich.

Pod kierunkiem pań: Joanny Szczepaniak i Anny Kaliszewskiej w tradycyjnych jasełkach swoje aktorskie umiejętności pokazali uczniowie klas II i III SP. Do betlejemskiej szopy zdążały postacie z baśni i ludowych opowieści, przynosząc dobre uczynki i dary. Choć trema dawała o sobie znać, cały występ przebiegł wspaniale i nagrodzono go gromkimi brawami.

Po jasełkach przyszła kolej na starszych uczniów, którzy reprezentowani byli przez utalentowaną  grupę chórzystów oraz zespół instrumentalny. Wszyscy oni -prowadzeni przez pana Bartosza Wiśniewskiego- zaprezentowali dziesięć polskich kolęd i pastorałek, wyśpiewanych wzorowo na głosy i zagranych bezbłędnie na fletach i cymbałkach. Wszyscy słuchacze i widzowie mogli wspólnie pośpiewać te znane wszystkim bożonarodzeniowe pieśni oraz posłuchać nowych świątecznych utworów.

Na koniec uczniowie klasy III gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią – panią Agnieszką Trusiak – wykonali współczesną wersję jasełek z elementami pantomimy, która bardzo się podobała publiczności.

Podczas wszystkich tych występów trwał  kiermasz świątecznych ozdób oraz wypieków cukierniczych. Na stołach królowały choineczki wykonane z najprzeróżniejszych materiałów, pomysłowe zawieszki wycinane z drewna, bombeczki i bombki błyszczące, z motywami baśniowymi albo z szyszek świerkowych i sosnowych. Były też małe i duże świeczniki ze szkła, z kory i mchu, wieńce i stroiki, przypinki do prezentów czy malowane na desce anioły i Mikołaje.


Wszystko to, dzięki niezwykłym i wymagającym wielu nakładów i godzin pracy staraniom, wykonane zostało w domach  naszych uczniów przy olbrzymim zaangażowaniu rodziców. Odpowiedzieli oni gromadnie na ogłoszony już na początku listopada apel dotyczący kiermaszu i sukcesywnie dostarczali szkole coraz to nowych i wymyślniejszych eksponatów. Na szczególne wyróżnienie zasługują rodzice uczniów klas młodszych, zwłaszcza klasy III SP. To oni zasilili zbiory kiermaszowych zasobów najobficiej. Nie zabrakło też pysznych ciast, które osłodziły podniebienia naszych gości oraz zasiliły fundusz kiermaszu w znaczny sposób.

Dzięki  ofiarności i pracy wszystkich przygotowujących kiermasz udało się uzbierać pokaźną sumę. Nie jest ona jeszcze zamknięta, bowiem swoje oszczędności przez trzy najbliższe dni wydają także uczniowie, zakupując w szkole pozostałe drobiazgi z przeznaczeniem na prezenty dla najbliższych.

W piątek 22 grudnia do ośmiorga wytypowanych przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej podopiecznych z  miejscowości, z których wywodzą się nasi uczniowie, dotrą przygotowane w szkole świąteczne paczki.

Składamy w imieniu pana dyrektora- Roberta Nowaka oraz wszystkich uczniów, rodziców  i pracowników szkoły bardzo, bardzo serdeczne podziękowania wszystkim, który wspomogli szczytny cel pomocy potrzebującym, samotnym lub chorym współmieszkańcom naszej gminy. „Kiedy czynimy dobro, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które czynimy, zatacza koło i wraca do nas”- ta świadomość przyświecała naszym wspólnym działaniom, które - mamy nadzieję- radowały wszystkich i przyniosły zamierzone efekty.

 


    

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information