Narodowe Święto Niepodległości

11 lis 2017

W środę, 15 listopada 2017 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w 99. Rocznicę jej odzyskania. Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły odświętnie ubrani, z przypiętymi kokardami w barwach naszej flagi narodowej stawili się w komplecie na apelu o godz. 8.30. Został on rozpoczęty wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły, pan Robert Nowak, który przytoczył słowa Jarosława Rymkiewicza i wyjaśnił uczniom czym jest polskość.

Półgodzinne widowisko, które przygotowali uczniowie klasy III Gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela historii – pani Jolanty Dasgupty wzruszyło widzów. Było to połączenie wiedzy historycznej, dotyczącej trudów narodu polskiego sprzed zaborów, w trakcie ich trwania, powstań listopadowego i styczniowego, I wojny światowej i wreszcie zrywu niepodległościowego pod wodzą Józefa Piłsudskiego w 1918.

Całość przeplatana była pieśniami i piosenkami żołnierskimi, powstańczymi i narodowymi, wykonanymi przez chór szkolny pod kierunkiem pana Bartosza Wiśniewskiego, który jednocześnie akompaniował śpiewającym. Na szczególne wyróżnienie klasy zasługuje występ Wiktorii Kanki z klasy III gimnazjum z piosenką Ireny Santor „ Powrócisz tu”. Na zakończenie uroczystości, która przebiegała w podniosłej przesyconej patriotyzmem atmosferze odśpiewany został hymn narodowy.

Uwagę wszystkich zebranych skupiała – obok występu – niezwykle starannie wykonana pomysłowa dekoracja, oddająca ducha niepodległościowego, który tego dnia szczególnie panował w murach naszej szkoły.

Agnieszka Trusiak

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information