Prezent dla pierwszaków – zajęcia z robotyki.

P1000023


Dnia 27 października 2017r. w klasie I odbyły się trzygodzinne zajęcia z robotyki, czyli budowania robotów i ożywiania wykonanego urządzenia. To nowoczesna dziedzina, która łączy informatykę, fizyką, mechanikę i elektronikę.  Zajęcia   przygotowane i   przeprowadzone zostały przez radnego gminy Damnica pana Marcina Jarzmickiego. Każdy z uczniów otrzymał laptopa oraz  zestaw klocków Lego, które zawierały specjalne mikrokomputery, silniki, czujniki i przewody.  Dzieci w skupieniu słuchały instrukcji i poleceń pana Marcina. Pracowały z wielkim zaangażowaniem pod czujnym okiem instruktora.

Po wytężonej pracy powstały oryginalne zabawki-robory, którymi dzieci mogły samodzielnie sterować. Zajęcia te rozwijały wyobraźnie przestrzenną, kreatywność oraz umiejętność konstruowania. Sprawiły pierwszakom dużo  radości i satysfakcji z samodzielnie wykonanego zadania.

Dziękujemy panu Marcinowi za prezent, który dla nas przygotował.

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information