Dzień Edukacji Narodowej

P1100774

 

Piątek, 13 października 2017r. był w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy dniem radosnym i pełnym dobrych chwil. Uśmiechów na twarzach członków całej społeczności szkoły nie brakowało, gdyż świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas którego uczniowie podziękowali Dyrektorowi, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Wśród nich byli: wójt Gminy Damnica – pan Grzegorz Jaworski, przedstawiciel Rady Gminy Damnica i zarazem sołtys wsi Zagórzyca – pan Tadeusz Bubniak, sołtys wsi Wielogłowy – pani Katarzyna Tylka, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Marlena Gańska, wieloletnia pani dyrektor naszej placówki – pani Olga Żulińska oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły: państwo Helena i Albin Szewcowie, pani Teresa Łyczewska wraz z małżonkiem, byłym dyrektorem szkoły rolniczej w Karżniczce oraz pani Urszula Pawłowska.

Podczas części oficjalnej Dyrektor Szkoły, pan Robert Nowak, złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania za trud włożony w pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą. Pan Dyrektor gratulował i podziękował za lata wytężonej pracy pracownikom, którzy nauczycielską pasję zostawili w murach naszej szkoły, a teraz przebywają na zasłużonej emeryturze. Pan Robert Nowak wręczył również Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Słowa pełne dobrych życzeń i jednocześnie starań o przyszłość edukacji skierował do zebranych Pan Wójt – Grzegorz Jaworski. Wskazał na starania organu prowadzącego, jakim jest Gmina Damnica, by uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i podkreślał wkład pracy nauczycieli w dobry poziom nauczania i wychowania.

Pełne niezwykłego ciepła i serdeczności życzenia w imieniu wszystkich rodziców złożyła wraz z koszem pełnym słodkości wszystkim pracownikom szkoły przewodnicząca Rady Rodziców – pani Marlena Gańska.

Po części oficjalnej artyści z klasy V SP oraz III G, przygotowani przez panie: Katarzynę Kołkowską, Agnieszkę Michalczyk oraz Marię Zielińską zaprezentowali autorskie przedstawienie pt. „Marzy mi się być nauczycielką”. Występ zachwycił wszystkich zebranych. Przedstawienie ukazało w sposób przekrojowy trud i zaangażowanie, jakie w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży włożyć muszą nauczyciele. Występ chóru szkolnego, który przygotowany został przez pana Bartosza Wiśniewskiego, pięknie wpisał się w treść szkolnego przedstawienia.

Tuż po przedstawieniu uczniowie wspólnie zaśpiewali dla wszystkich pracowników naszej szkoły ,,Sto lat" i rozdali upominki, przygotowane przez uczniów z klasy I, II, III SP oraz II gimnazjum.

Opiekun SU
Katarzyna Kołkowska

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information