Wycieczka do lasu

100 8281

W środę 4 października uczniowie klas I-III w ramach edukacji przyrodniczej, wybrali się na wycieczkę do lasu. Była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po lesie oprowadzała nas pracownica Nadleśnictwa Damnica p. Anna Krysiak. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ochrony przyrody.

Doskonale wiedziały, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. W czasie spaceru po lesie obserwowaliśmy drzewa oraz tropy pozostawione przez zwierzęta. Następnie udaliśmy się do wigwamu w Zagórzyczkach , gdzie sprawdziliśmy zdobyte wiadomości biorąc udział w zgaduj zgaduli, którą przygotowała dla nas pani Ania.

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym  pieczeniem kiełbasek przy ognisku .

Taka lekcja w terenie bardzo się dzieciom podobała.

Organizator: Joanna Szczepaniak

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 16th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information