Recenzja spektaklu "Dziady" A.Mickiewicza w Teatrze Nowym w Słupsku

 

dziady

W poniedziałek 17 listopada uczniowie gimnazjum  naszej szkoły pojechali do Nowego Teatru w Słupsku na spektakl pt. ,,Dziady”. Premiera tej sztuki teatralnej miała miejsce w 2007 roku. Scenografia przygotowana przez Wojciecha Stefaniaka była mroczna i dość oszczędna. Składała się między innymi z szerokich, szarych kolumn i światła. Podkład muzyczny, którego tworzenia podjął się Jacek Krawczyk, potęgował grozę i tajemniczość sytuacji. Przedstawienie trwało około dwie godziny.

Spektakl rozpoczyna się sceną wywoływania duchów przez Guślarza i zebraną ludność wsi. Postać Guślarza wspaniale odegrała Caryl Swift. Później następuje mieszanina scen związanych z polityką i historią narodu polskiego. Całość była dla mnie dość niezrozumiała, ze względu na trudność treści i wielość postaci.

Wszyscy aktorzy według mnie znakomicie i naturalnie wcielili się w swoje role. Najlepiej jednak z nich wszystkich poradzili sobie: Mateusz Młodzianowski, który grał Konrada/Gustawa, oraz wspomniana wyżej Caryl Swift. Scena, która zapadła mi w pamięć to ta, w której do celi Konrada wchodzi ksiądz Piotr (Ireneusz Kaskiewicz ) i odprawia egzorcyzmy, gdyż Konrad został opętany przez szatana. Artyści odtworzyli swoje role bezbłędnie.

Uważam że ta sztuka wiernie odzwierciedliła dramat Mickiewicza. Ma jednak swoje plusy i minusy. Zachęcam do obejrzenia tego przedstawienia, choćby dlatego, aby każdy mógł je ocenić.

Recenzowała: Kornelia Wasilewska kl.I gimn.

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 21st. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information