ZAJĘCIA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

 

image004

 

Zdobywanie wiedzy może być wyzwaniem i ciekawą przygodą. Przekonali się o tym nasi uczniowie, który dzięki udziałowi w projekcie „Od diagnozy do metamorfozy” w dniu 23 marca br., wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.


Pełni zapału, młodzi badacze, uczestniczyli w warsztatach „Mini Lab”, podczas których mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Podczas interaktywnych zajęć samodzielnie wykonywali doświadczenia pomagające im zrozumieć od strony praktycznej zagadnienia omawiane w szkole. Wykonywali i obserwowali pod mikroskopem preparaty zawierające bakterie spotykane w jogurtach. Rozwijali wiadomości na temat soli, kwasów i zasad. Dowiedzieli się czym jest technika miareczkowania. Co się wydarzy jak połączymy kwas z zasadą? Mieli też sposobność wykrywania jonów metali.


Po warsztatach, pełni entuzjazmu, już w mniejszych grupach, zwiedzali interaktywną wystawę. Z ciekawością testowali różnorodne stanowiska, na których mogli zgłębiać tajniki nauk przyrodniczych i skonfrontować swoją wiedzę z praktyką.

 

Opiekun Agnieszka Michalczyk

 

 

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information