Wycieczka do Urzędu Gminy w Damnicy w ramach projektu „Od diagnozy do metamorfozy”

image003

W dniu 7 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w zajęciach projektowych z zakresu doradztwa zawodowego - „Kariera na Maksa”, wzięli udział w wycieczce do Urzędu Gminy w Damnicy.


Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów ze strukturą i specyfiką pracy w Urzędzie Gminy oraz rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży w zakresie poznawania różnych zawodów, stanowisk pracy i miejsc ich wykonywania.

Bardzo ciepło przyjęła młodzież Sekretarz Gminy pani Andżelika Harmacińska, która zaciekawiła nas pracą urzędniczą opowiadając nam o niej i oprowadzając nas po urzędzie. Dowiedzieliśmy się jakie sprawy realizuje Urząd Stanu Cywilnego, o co chodzi z zamówieniami publicznymi, gdzie  złożyć odpowiednie dokumenty, wnioski.


Uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali poszczególne gabinety w Urzędzie Gminy, dowiadywali się na czym polega praca na zajmowanych stanowiskach oraz jakiego  wykształcenia wymaga.  Urzędnicy chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wszystkie pytania młodych ludzi.


Młodzież gościła również w gabinecie Wójta pana Grzegorza Jaworskiego. To było wspaniałe przeżycie - uczniowie otrzymali od Wójta drobne upominki gminne, mogli osobiście uścisnąć jego dłoń, a co ważniejsze mogli zasiąść w jego fotelu i złożyć podpis w jego kalendarzu - nie każdy może choć przez chwilę poczuć się wójtem.

Wycieczka, która odbyła się dzięki udziałowi w projekcie „Od diagnozy do metamorfozy”,  pozwoliła naszym uczniom rozwinąć wiedzę i umiejętności w zakresie poszukiwania własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Opiekun: Iwona Kowalska

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 25th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information