Wycieczka do Akwarium w Gdyni

w ramach projektu „Od diagnozy do metamorfozy”

image003

 

W dniu 10 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w zajęciach projektowych „Tajemnice przyrody – badamy, obserwujemy, doświadczamy”, wyjechali na wycieczkę do Akwarium w Gdyni.


Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań uczniów i zdobycie wiadomości o mieszkańcach Morza Bałtyckiego oraz zapoznanie z zagadnieniami dotyczącymi biologii, ekologii i ochrony środowiska morskiego.


Uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem zwiedzali ekspozycję ogrodu zoologicznego w gdyńskim Akwarium, które daje możliwość pokazania organizmów związanych z ekosystemem środowiska Morza Bałtyckiego, a także faunę wodną, pochodzącą niemal z całego świata.


Uczniowie mieli również możliwość poznania świata morza przez zmysły dotyku, wzroku, słuchu oraz praktyczne doświadczenia przeprowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry.


Wzięli udział w dwóch zajęciach warsztatowych: „Flora i fauna Bałtyku” oraz „Poznajemy rekiny”, poprzedzonych pokazem w sali kinowej. Podczas zajęć praktycznych nasi uczniowie samodzielnie dokonywali obserwacji pod mikroskopami. Oglądali m.in. krewetki, pąkle, muszle małży, jaja, skórę  i zęby rekina.


Wycieczka, która odbyła się dzięki udziałowi w projekcie „Od diagnozy do metamorfozy”,  pozwoliła naszym uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w trakcie zabawy,  ujawniła również umiejętności pracy w grupie i współdziałania w zespole.

Opiekun: Agnieszka Michalczyk

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information