Zajęcia z robotyki i elektroniki
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

image008

   
Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w cyklu zajęć warsztatowych (7 lutego i 10 maja), przeprowadzonych metodą edukacyjnego tutoringu rówieśniczego przez starszych kolegów i ich opiekunów w ZSP nr 1 w Słupsku.

Zajęcia dotyczyły robotyki, elektryki i elektroniki. Uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych praw rządzących przepływem prądu stałego w obwodach elektrycznych, samodzielnego pomiaru napięcia i natężenia prądu. Budowali proste układy elektryczne i elektroniczne na płytkach prototypowych. Poznali zasadę działania łączników ręcznych używanych na co dzień w domach i innych budynkach oraz zasady działania żarówki wolframowej i sposoby pomiaru natężenia oświetlenia. Podczas zajęć z robotyki każdy uczeń miał okazję samodzielnie skonstruować robota według instrukcji i zaprogramować go do wykonania określonego zadania.

Warunki przeprowadzenia warsztatów sprzyjały wyzwalaniu  twórczych inicjatyw, umiejętności pracy zespołowej, swobodnej wymianie pomysłów, zaangażowaniu we wspólnej pasji.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom ZSP nr 1 w Słupsku za zaproszenie do udziału w warsztatach i miłą atmosferę, sprzyjającą zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information