Zajęcia prowadzone w ramach gminnego projektu „Od diagnozy do metamorfozy..”
Zajęcia komputerowe „Mały informatyk”

10

Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 13.40 – 14.25, przeznaczone są dla uczniów z klasy IV Szkoły Podstawowej w Zagórzycy. Do udziału w zajęciach zdeklarowało się 12 uczniów.
Projekt zakłada realizację zajęć w ramach 24 godzin dydaktycznych od 30 stycznia 2017 roku do końca czerwca 2018 roku.

Głównym celem zajęć jest niwelowanie dysproporcji edukacyjnych przez realizację dodatkowych zajęć kompensacyjno - wyrównawczych.

Dzięki nim uczniowie mają możliwość samodzielnego rozwiązywania prostych problemów przy pomocy komputera oraz korzystania z komputera przy uczeniu się innych przedmiotów. Nabywają umiejętności sprawnego posługiwania się edytorem tekstu, graficznym i programem do tworzenia prezentacji. Udział w zajęciach stwarza im możliwość wyrównywania i poszerzania wiedzy szkolnej, korzystania z komputera jako źródła wiedzy i rozrywki.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie wdrażają się do przestrzegania podstawowych zasad  posługiwania się komputerem, uświadamiają sobie, jakie korzyści i zagrożenia związane są z technologią informacyjną. Mogą także kształtować umiejętności wyszukiwania, gromadzenia, porządkowania  i wykorzystywania informacji z zasobów internetowych.


W trakcie zajęć uczniowie korzystać  będą z bazy dydaktycznej szkoły oraz pomocy i materiałów zakupionych w ramach projektu "Od diagnozy do metamorfozy..." .

Opiekun zajęć
Renata Kostrubiec

8

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 16th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information