Zajęcia prowadzone w ramach gminnego projektu „Od diagnozy do metamorfozy..”
„Z ekologią za pan brat – trzy żywioły”

image008

Zajęcia odbywają się w poniedziałki na pierwszej godzinie lekcyjnej (7.45 – 8.30). Udział w zajęciach zdeklarowało 16 uczniów z klasy II i III gimnazjum. Projekt zakłada realizację zajęć w ramach 52 godzin dydaktycznych od 30 stycznia 2017 roku do końca czerwca 2018 roku.


W realizacji zajęć zakłada się rozbudzenie i wspieranie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi wśród uczniów, twórcze integrowanie wiedzy z różnych dziedzin, kształtowanie otwartości na poznanie świata poprzez samodzielne działanie oraz kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych.

Głównym celem zajęć jest poprawa kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk przyrodniczych poprzez:

  • Dostrzeganie zmian zachodzących w otaczającym środowisku oraz ich wartościowanie;
  • Rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska;
  • Dostrzeganie zależności stanu środowiska od działalności człowieka;
  • Ukazywanie mechanizmów i skutków niepożądanych zmian;
  • Kształtowanie umiejętności dbania o swoje zdrowie;
  • Przygotowanie do samodzielnego zdobywania potrzebnych informacji i materiałów

Podczas zajęć wykorzystywana będzie baza dydaktyczna szkoły oraz pomoce i materiały zakupione w ramach projektu „Od diagnozy do metamorfozy”. Projekt zakłada również udział uczniów w  wyjazdach i zajęciach odbywających się na terenie instytucji i organizacji związanych z ochroną środowiska a także posiadających stanowiska laboratoryjne do przeprowadzania obserwacji i eksperymentów, finansowanych przez ww. projekt.

Opiekun zajęć
Agnieszka Michalczyk

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information