DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

P1010759

 

Dnia 12 października 2018r.  społeczność uczniowska  Szkoły Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy świętowała w szkole przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas którego życzyli Dyrektorowi, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Robert Nowak, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Wśród nich byli: wójt gminy Damnica – pan Grzegorz Jaworski, inspektor ds. oświaty – pani Joanna Wojtczyk, radny gminy Damnica i zarazem sołtys wsi Zagórzyca – pan Tadeusz Bubniak, radny gminy Damnica i zarazem sołtys wsi Karżniczka - pan Andrzej Michalski, sołtys wsi Wielogłowy – pani Katarzyna Tylka, proboszcz parafii św. Józefa w Zagórzycy - ks. Marcin Baska oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Ewa Gejgał.

Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Agnieszki Trusiak zaprezentowali przedstawienie. Z przymrużeniem oka pokazali pracę uczniów i nauczycieli. W humorystyczny sposób pokazali wydarzenia z życia szkoły. Oprawą muzyczną zajął się chór szkolnym prowadzony przez pana Bartosza Wiśniewskiego.

Po części artystycznej zaproszeni goście mogli  zabrać głos. Wójt Gminy Damnica skierował kilka słów do uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Złożył najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękował za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej, ale jakże pięknej pracy pedagogicznej. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzył zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. W swoim przemówieniu podziękował również za pracę dyrektorowi szkoły panu Robertowi Nowakowi, wręczając mu Nagrodę Wójta Gminy Damnica.


Głos zabrał również ks. Marcin Baska. Przypomniał swoich nauczycieli i skierował słowa szacunku, szczerego uznania i wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizacji powołania kształcenia i wychowywania  dzieci oraz młodzieży. Dodał, że dzięki tej niełatwej, ale szlachetnej misji, dzieci i młodzież mają możliwość nie tylko zdobywania potrzebnej wiedzy, ale również mogą rozwijać i umacniać w sobie zdolności rozróżniania dobra od zła oraz siłę do stawania w każdej sytuacji po stronie prawdy, autentycznego dobra i piękna. Po złożonych życzeniach wspólnie z uczniami została odmówiona modlitwa.

Wraz z koszem pełnych słodkości serdeczne życzenia zdrowia, cierpliwości, życzliwości płynącej od każdego człowieka  i wielu sukcesów zawodowych w imieniu wszystkich rodziców złożyła pani Ewa Gejgał – przedstawiciel Rady Rodziców.

Na koniec uczniowie wspólnie zaśpiewali wszystkim pracownikom naszej szkoły ,,Sto lat" i rozdali upominki, przygotowane przez uczniów z klasy III gimnazjum.

Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę przy zaangażowaniu uczniów pod kierunkiem: pani Marii Zielińskiej i pani Jolanty Dasgupta powstały dekoracje. Nad nagłośnieniem czuwał pan Bartosz Wiśniewski. Tradycyjnie dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajął się pan Zbigniew Pawłowski. A miłe spotkanie z gośćmi szkoły przy kawie, które miało miejsce w świetlicy szkolnej – przygotowały nasze wspaniałe panie z obsługi.

Opiekun SU
Katarzyna Kołkowska

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information