WARSZTATY  " KASZUBSKIEJ KUGLI"

 

20201218 090443 

 

Dnia 5.11. 20 r. grupa uczniów ucząca się języka kaszubskiego z kl. I oraz 11.12.20 r. sześciolatki realizujące w naszej szkole innowację pedagogiczną pt.:" Ja tańczyć nie potrafię" wykonywały kaszubską kuglę.

Do dekoracji wykorzystano papierowe serwetki z kaszubskimi wzorami, które naklejano na styropianowe kule. Całość została udekorowana brokatem i ozdobnymi wstążkami.

Podczas pracy śpiewano kolędy, również w języku kaszubskim.
     

Końcowym etapem pracy było pakowanie kugli jako prezent na zbliżające się święta. Tak wykonana kugla będzie ozdobą " kaszubskiej danki" w domach najmłodszych " Kaszubów" z naszej szkoły.

Wesołych Świąt!

 

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 26th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information