WARSZTATY PAPIEROPLASTYKI

 

20201029 131636

 

Dnia 29.10.20 r. grupa uczniów z kl. I uczęszczająca na zajęcia języka kaszubskiego wykonywała kwiaty z bibuły bardzo starą i zapomnianą już techniką. Powstała " róża wdzydzka i chryzantema", które woskowano i obsypywano kaszą. Tak przygotowane kwiaty zdobiły kiedyś wiązanki nagrobne. Były bardzo trwałe dzięki woskowaniu. Obecnie woskowane kwiaty wyparły wszechobecne kwiaty plastikowe. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tą techniką i samodzielnie woskowali przygotowane przez siebie kwiaty. Kwiaty te zostaną zaniesione przez uczestników warsztatów na groby najbliższych.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 3rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information