20190427 102014

 

27 kwietnia 2019r. uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego odwiedzili warsztat garncarza w Polnicy koło Chojnic.

Poznali historię powstania garncarstwa na Pomorzu oraz historię rodziny Arkuszyńskich. Mogli także samodzielnie wykonać naczynie gliniane na prawdziwym kole garncarskim przy pomocy garncarza, na koniec podjęli samodzielne próby pracy na kole, która jest niezwykle trudna i ciężka.

Po wykonaniu prac był czas na odpoczynek i relaks przy ognisku i na placu zabaw.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information