Warsztaty papieroplastyki

01

W dniu 13 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z papieroplastyki. Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego poznali tajniki wykonywania kwiatów z bibuły i krepiny. Sztuką wykonywania papierowych kwiatów  na kaszubskiej wsi dawnej zajmowały się kobiety.  Ozdabiały nimi domy, kapliczki, stroiły kościoły. Wykonane kwiaty zostały wykorzystane do zrobienia 3 tetrowej "palmy kaszubskiej", która uświetniła obchody Niedzieli Palmowej zwanej na Kaszubach Kwietną Niedzielą.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information