PRZEGLĄD PIOSENKI KASZUBSKIEJ

2


„A jô so spiéwiã pò kaszëbskù” – to tytuł muzycznej imprezy, która już po raz trzeci odbyła się w Damnicy. Uczestnicy przeglądu zaśpiewali zarówno tradycyjne, jak i współczesne piosenki kaszubskie. Można było usłyszeć nie tylko „Kaszëbsczé jezora” czy „Mój tata kùpił kòzã”, ale też piosenkę z repertuaru Weroniki Korthals „Mówią Kaszëbë”.


Uczniowie z naszej szkoły przy akompaniamencie p.Bartosza Wiśniewskiego (gitara) i p.Zbigniewa Szczepaniaka (akordeon) wykonali ludowy utwór „Rëbôcë na mòrze” oraz dziecięcą piosenkę o zabawie w chowanego „Tacówka”.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information