II PRZEGLĄD TAŃCÓW KASZUBSKICH

12

 

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Przegląd Tańców Kaszubskich pt. „Z tuńcã przez Kaszëbë”. Uczniowie ze szkół w Damnie i Damnicy zaprezentowali tradycyjne tańce pracy – „Kowala” i „Szewca” oraz tańce towarzyskie – „Poloneza” i „Polkę”. Natomiast uczniowie z Zagórzycy wykonali „Wele wetkę” i „Okręć się wkół”.
 
Dzień tańca kaszubskiego uświetnił zespół FUCUS, który zagrał zarówno tradycyjne, jak i współczesne piosenki kaszubskie porywając do zabawy wszystkich zgromadzonych. Wydarzeniem bez precedensu był wspólny występ Fucusa i uczniów z Zagórzycy, którzy przygotowani przez p.Bartosza Wiśniewskiego zaśpiewali utwór z repertuaru zespołu pt. „Rëbôce na mòrze”.  Muzykom tak spodobał się ten pomysł, że być może wkrótce usłyszymy o jakimś ciekawym muzycznym projekcie.

Foto: Z.Byczkowski

 

 

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 25th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information