Kaszëbskô Bina, czyli „kaszubska scena”

 20180323 112333Dnia 23.03.2018 r. uczniowie III klasy uczestniczyli w powiatowym przeglądzie kaszubskich teatrów szkolnych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tuchlinie.


Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie szkół z Miszewa, Tuchlina i Mojusza. Obejrzeliśmy przygody Remusa, historię Oli i jej parasola oraz majowe zabawy i scenki przy wiejskiej kapliczce. Oprócz pięknego, żywego języka kaszubskiego była też okazja do posłuchania muzyki kaszubskiej, zarówno tej tradycyjnej, jak i współczesnej, gdyż czas obrad komisji umilił śpiewem Mateusz Pawelczyk, uczestnik programu „Kaszubski Idol”.

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information