Swołowo – wyprawa w świat dawnych Pomorzan

20171122 114754

22 i 29 listopada uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Swołowa, do Muzeum Wsi Pomorskiej. To miejsce szczególne, gdyż można tam zobaczyć i dotknąć przedmiotów, którymi posługiwali się mieszkańcy tej wsi oraz okolic przez cały wiek XX.


Dzieci i młodzież wzięli udział w warsztatach tkackich i pieczenia świątecznych pierników. Dowiedzieli się, jak dawniej wypiekano pierniki, poznali przepisy naszych babć i prababć. Nauczyli się także tkać tkaniny według archaicznych, ale pięknych wzorów. Te ćwiczenia wyrabiały także u uczniów zdolności manualne. Nie takie proste jest przekładanie osnowy i wątku. Kiedy pierniki rosły w starym piecu chlebowym, młodzi ludzie zwiedzili część zbirów muzealnych. Zabawy i pracy było co nie miara, a radość z własnego rękodzielnictwa ogromna.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information